iPhone 16 Pro Max’in bataryası gelmiş geçmiş en iyisi olacak

Apple‘ın bu yıl piyasaya sürmeye hazırlandığı iPhone 16 serisi, yeni detaylarla gündemde. Özellikle iPhone 16 Pro Max modeline dair önemli bilgiler ortaya çıktı.

Analist Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgilere göre, iPhone 16 Pro Max modelinin batarya ömründe önemli bir artış olabilir. Ancak Apple bu artışı sadece batarya kapasitesini artırarak sağlamıyor. Bunun yerine, daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip bir batarya hücresi kullanmayı planlıyor. Bu sayede, batarya boyutunu koruyarak daha uzun bir kullanım süresi sunulabilir. Aynı zamanda, Apple bu teknolojiyi mevcut batarya ömrünü koruyarak bataryayı daha küçük hale getirmek için de kullanabilir. Ancak büyük bir tasarım değişikliği beklenmediği için, yeni batarya teknolojisi ve A18 Pro işlemci sayesinde batarya ömründe belirgin bir artış bekleyebiliriz.

iPhone 16 Pro Max’in bataryası gelmiş geçmiş en iyisi olacak

iPhone 16 Pro Max‘in bu yeniliklerle daha hafif ve muhtemelen daha ince olması da mümkün. Kuo’nun tedarik zinciri araştırmaları, iPhone 16 Pro Max için enerji yoğunluğunda (Wh.kg) bir artış olacağını işaret ediyor. Ancak bu yoğunluk artışı, cihazın ısınma problemleriyle karşılaşmasına da neden olabilir. Apple’ın bu sorunu, batarya kılıfında paslanmaz çelik kullanarak çözmesi bekleniyor. Bu, Apple’ın ilk kez bu malzemeyi batarya kılıfında kullanması anlamına geliyor.

Apple‘ın iPhone 16 Pro Max‘te hangi teknolojiyi kullanmayı planladığı hâlâ belirsiz. Ayrıca, paslanmaz çeliğe geçişin AB’nin gelecekteki değiştirilebilir batarya gereksinimleriyle uyumlu olduğu görülüyor. Ancak bu materyal, alüminyum kadar etkili bir ısı dağılımı sağlayamayabilir. Yeni bilgiler geldikçe daha fazla detay sunacağız, bu yüzden 2024 iPhone modelleriyle ilgili güncellemeler için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir