Beşiktaş’ın Yeni Transferi Paulista’dan İlk Açıklama

Yeni sezona iddialı bir kadro ile başlamak isteyen Beşiktaş, ilk transferini stoper bölgesine yaptı. Siyah-Beyazlılar, Gabriel Paulista’yla 3 yıllık sözleşme imzaladı. Beşiktaş’ın YouTube kanalına konuk olan tecrübeli oyuncu transfer sürecini anlattı.

“KULÜBÜN TARİHİNİ DAHA ÇOK ÖĞRENMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Paulista, “Direkt olarak Beşiktaş hakkında değil, ama şehir hakkında bilgiler aldım. Valencia’dan eski takım arkadaşım, aynı zamanda milli takım oyuncusu Cenk Özkaçar’la konuştum. Bana şehir, ülke ve burada bulunan imkanlar hakkında çok şey anlattı. Hem benim hem de ailem için en iyi şeylerin burada olduğunu söyledi. Şu anda yavaş yavaş keşfetmeye başladım ve bu kulübün tarihini daha çok öğrenmeye çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİN DE FARKLI OLMAYACAK”

Siyah-beyazlı takımdaki hedeflerine ilişkin Brezilyalı stoper, “Bir sporcu büyük bir kulübe geldiğinde her zaman şampiyonlukları düşünür. Benim için de farklı olmayacak. İlk düşüncem, yeni takım arkadaşlarımla, antrenörle ve oyun tarzına en hızlı şekilde uyum sağlamak. Kulüpte kendi hikayemi oluşturmak ve şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Bu, oyuncu ve kulüp için önemlidir. Futbolda çok deneyimim var ama hala öğrenecek çok şeyim var. Her zaman gelişmeye çalışacağım ve bu da burada farklı olmayacak. Her antrenmanda ve her maçta kendimizi güçlendireceğiz ve büyük hedefimiz olan şampiyonluklara odaklanacağız.” açıklamasında bulundu.

“HERKES ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAYI VE BÜYÜK KULÜPLERDE OYNAMAYI HAYAL EDER”

Gabriel Paulista ayrıca şunları kaydetti, “Çocukluğumdan beri her zaman profesyonel bir futbolcu olmayı hayal ettim. Herkes şampiyonluklar kazanmayı ve büyük kulüplerde oynamayı hayal eder. Ama ben bu seviyelere geleceğimi, bu kadar büyük kulüplerde oynayacağımı hiç düşünmemiştim. Dolayısıyla çok mutlu ve kendimi gerçekleştirmiş hissediyorum. Ailemle arkadaşlarımla menajerlerimle birlikte, hayatımdaki amaçlarıma doğru her zaman ilerlemeye çalışacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir